Vremea
Calendar Ortodox
Carte de Oaspeti

Daca doriti sa va spuneti parerea despre acest site, despre continutul sau, sau despre un subiect care va preocupa, nu ezitati sa ne lasati un mesaj in cartea de oaspeti!

Editorial
În 17 iulie Darabaneni.ro a împlinit 9 ani cu bune şi cu rele. Orice drum are un început, dar şi un sfârşit. Dumnevoastră, cititorii, dar mai ales Dumnezeu ne va îndruma calea în continuare. Tânăr și entuziast fiind, ai putere... Darabaneni.ro…Cui mai folosesc astăzi?
" href="social/6-ani-de-darabaneni-roa-cui-mai-folosesc-astazi/">continuare
Horoscop

REAL HUDESTI -I(REAL) ALUNGEI 1-2 Sanatatea a detronat la sacrificiu liderul GALERIE FOTO & VIDEO

Sănătatea Darabani a câştigat cu 2-1 pe terenul liderului dinaintea acestei etape, Real Hudeşti, într-un meci interzis cardiacilor. Goalkeeperul Bogdan Alungei a fost eroul dărăbănenilor. „Spiderman” Bogdan a apărat două penaltiuri (video), având şi alte intervenţii providenţiale
. La meci a asistat şi primarul comunei Hudeşti, Viorel Atomei.

Dărăbănenii au început în trombă partida şi Cosmin Ştefăncucî a deschis scorul după numai două minute de joc, trimiţând balonul cu capul sub transversală la lovitura de colţ executată de Andrei Perju. Oaspeţii îşi dublează avantajul în minutul 27 când Vasile Ştefănică finalizează după un schimb de pase cu Mihai Vatavu. Gazdele iau cu asalt careul dărăbănenilor şi se lasă cu sânge în momentul în care Alin Nazare îşi sparge buza. La pauză, tehnicienii Caşuba şi Găluşcă schimbă în atac cu Răzvan Cărăbuş, care ţine mai mult de minge şi întârzie atacurile tridentului Ionuţ Ivaşcă-Dinu „Tahrim” Ştefancu-Didi Zlei, susţinuţi de Ionuţ Vieriu.

Dacă în primul mitan centralul Andrei Baciu a „ţinut” meciul în mână, „fluieraşul” nu a rezistat presiunii gazdelor în repriza a doua, intrările decise ale gazdelor dând palpitaţii spectatorilor de pe marginea terenului. Gazdele beneficiază şi de un penalti, dar Alungei a visat frumos astă noapte (că nu ia multe) şi a ghicit colţul. Tânărul portar are noroc şi câteva minute mai târziu când şutul în diagonală a lui Didi Zlei loveşte stâlpul porţii lui Alungei. 20 de minute mai târziu Andrei Baciu aşează total gratuit balonul la punctul cu var din careul Sănătăţii, dar „Spiderman” Alungei este din nou inspirat şi parează. Gazdele reduc până la urmă din handicap, când centarea lui Didi Zlei este reluată spectaculos din vole de „Tahrim” Ştefancu, dar fluierul de final al lui Baciu declanşează fiesta în tabăra dărăbănenilor, care aşteaptă să-i „căsăpească” şi pe Inter Dorohoi, pentru a stabili echipele care promovează în liga a IV-a.

VIDEO

Click pe prima fotografie pentru a viziona Galeria foto a meciului

Te-ar mai putea interesa si:  Sanatatea DarabaniReal Hudesti
5:06 pm , 18 Mai, 2014

Postarea comentariilor presupune implicit crearea unui cont de facebook. Sunt interzise postarile multiple ale aceluiasi mesaj (spam) si orice forma de reclama in cadrul comentariilor. Nu sunt permise mesajele cu tenta antisociala, cu caracter xenofob sau rasist, mesajele obscene si injuriile. Va rugam nu deviati de la subiect, nu lansati atacuri la persoana autorului (autorilor) articolelor sau injurii la adresa cititorilor care comenteaza. Sunt interzise comentariile care incita la actiuni ilegale, precum si cele care contin amenintari sau violeaza intimitatea si viata privata a cuiva. Utilizatorul este singurul responsabil de continutul mesajelor si isi asuma consecintele in cazul unor actiuni in justitie. Administratorul acestui site isi rezerva dreptul de a radia comentariile care nu respecta regulile de mai sus si de a restrictiona accesul utilizatorului respectiv pe site. Publicatia Darabaneni.ro nu raspunde pentru opiniile postate in cadrul comentariilor, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.