CUPA ROMANIEI KARATE DO 13 medalii cucerite de sportivii de la Clubul Bushido FOTO

În perioada 28.10.- 30.10.2016 a avut loc la Tg. Secuiesc CUPA ROMÂNIEI DE KARATE DO , COMISIA NATIONALA SHOTOKAN W.S.F., competiţie la care au participat 22 de cluburi cu aproximativ 200 de sportivi , printre care şi 8 elevi de la BUSHIDO DARABANI, care au câştigat 13 medalii.
Din partea CLUBULUI BUSHIDO -secţia Darabani au participat la CUPA ROMÂNIEI Andrei Matei , Aroşoaie Karina , Bechean Iasmina , Bof Ioana , Bordianu Andreea , Dumitru Rareş , Luchian Victor , Vicliuc Ioan , care s-au ales cu 13 medalii: 4 de bronz, 7 de argint şi 2 medalii de aur, cele mai strălucitoare medalii fiind câştigate de Bordianu Andreea şi Bechean Iasmina. „Cele două eleve au o evoluţie exemplară atât în competiţii cât şi în cadrul clubului” ne-a spus sensei Andrei Ovidiu, cel care îi antrenează pe karatiştii dărăbăneni.
Vă reamintim că sportivii clubului fac câte două antrenamente pe săptămână la Sala de sport a Liceului „Dimitrie Cantemir” din Darabani , luni şi joi între orele 18:00 – 21:00. „Mulţumim conducerii liceului pentru sprijinul acordat şi în special domnului profesor Mihai Rusu cu care colaborăm direct” a mai transmis prin intermediul Darabaneni.ro sensei Ovidiu.


3:41 pm Vineri, 04 Noiembrie, 2016
Adauga un comentariu
Ultimele articole
BOTOSHINE Maratonul Nordului cu SOARE câștigător GALERIE FOTO

Aproape 400 de alergători din toată țara au participat în weekendul 15-16 iunie la prima ediție a Maratonului Nordului Botoșani, intitulată sugestiv ”Botoshine”. În proba masculină a semimaratonului a triumfat Alexandru Soare, atlet experimentat, medaliat cu argint la Campionatul European de Tineret din 2013 și participant la Jocurile Olimpice de la Rio de Janeiro în 2016. Câțiva șoferi botoșăneni s-au enervat duminică deoarece circulația rutieră a fost ... continuare »
COMENTARIUL SĂPTĂMÂNII Despre schimbare, utopii și ipocrizie

Duminică, 18 mai, s-a încheiat un ciclu electoral prelungit, după anularea alegerilor prezidențiale din noiembrie 2024. A fost, fără îndoială, anul în care societatea românească a transmis cel mai clar semnal de respingere a partidelor tradiționale. Lipsa reformelor reale, corupția în expansiune, haosul economic și promovarea liderilor incompetenți au împins PSD și PNL către un minim istoric al încrederii publice. Să ratezi de două ori intrarea în turul al ... continuare »
DRUMUL DE LA DARABANI SPRE COTROCENI Simion câștigă, la limită, și turul doi

Pe 18 mai 2025, românii au fost chemați pentru a-și alege președintele, după ce în urma rezultatelor din 5 mai s-au calificat în turul doi Nicușor Dan (independent) și George Simion (AUR). Campania electorală a căpătat uneori forme absurde după ce candidatul AUR a participat doar la o dezbatere electorală cu contracandidatul său deși a promis că va merge la toate televiziunile. Prezența la vot în județele Moldovei a ... continuare »
VEZI cine a câștigat primul tur al alegerilor prezidențiale la Darabani

Pe 4 mai 2025, românii au fost chemați din nou la urne pentru a-și alege președintele, după ce alegerile din toamna anului 2024 au fost anulate. Campania electorală a fost una foarte tensionată și a căpătat uneori accente grotești. Aceasta poate fi una din explicațiile prezenței scăzute la urne, mai ales în județe altădată fruntașe. Prezența la vot în județele Moldovei a fost foarte redusă. La Botoșani s-au ... continuare »
Mențiune pentru Darabani la Olimpiada Națională de Istorie

În perioada 14-18 aprilie 2025, la Piatra Neamț a avut loc Olimpiada Națională de Istorie, care a reunit în orașul de sub Pietricica 350 de elevi și 49 de cadre didactice din toată țara. Școala dărăbăneană a fost din nou la înălțime, elevii întorcându-se acasă cu o mențiune și cu dorința de a continua să performeze.Marți, 15 aprilie, la Colegiul Național „Pentru Rareș” din Piatra Neamț era mare forfotă. Elevi din toată țară așteptau să dea ... continuare »

Câteva imagini mai strălucite de la prima ediție a Maratonul Nordului din Botoșani.

Dărăbănenii se pot mândri cu încă un academician ”Gândul și sufletul meu se leagă…”
Daca doriti sa va spuneti parerea despre acest site, despre continutul sau, sau despre un subiect care va preocupa, nu ezitati sa ne lasati un mesaj in cartea de oaspeti!