CS DARABANI-AS BUCECEA 6-1 Parfum de trei puncte
Oaspeţii din Bucecea au petrecut un sejur de două ore la Darabani, unde au venit în vacanţă, pentru că fotbalul a lipsit din bagajul lor, şi dărăbănenii i-au învins la scor de tenis (6-1). Oaspeţii au rămas cu parfumul liliacului din spatele băncilor de rezerve, iar gazdele cu cele trei puncte.
AS Bucecea a fost una dintre cele mai slabe echipe pe care dărăbănenii le-au întâlnit în acest campionat, astfel că partida de pe malul Prutului a reprezentat un galop de sănătate pentru gazde. După un sfert de oră de joc, Ionuţ Guceanu execută foarte bine o lovitură de colţ, iar Robert Grumezescu se înalţă imperial şi deschide scorul printr-o lovitură de cap. După alte 15 minute, Cosmin Ştefănucî lansează excelent un balon în adîncime, Grumezescu şi Hrimiuc "desenează" frumos în careul oaspeţilor, iar balonul ajunge la Romeo Şodrîngă care îl plasează în colţul lung al porţii lui Cătălin Pascariu. Gabriel Hrimiuc îşi încununează evoluţia foarte bună cu golul care încheie prima repriză cu un scor de neprezentare.
Duel în familie
Antrenorul jucător Teodor Gucianu îşi muştruluieşte serios elevii la pauză, dar al doilea mitan debutează după acelaşi scenariu, şi Gabriel Hrimiuc realizează "dubla", după ce Grumezescu şi Şodrîngă îl iau la ţintă pe goalkeeperul Pascariu. Oaspeţii au totuşi o tresărire de orgoliu în minutul 56, când Florin Antonesei scapă singur şi reduce din handicap. Un minut mai târziu, Valentin Horeanu este şi el aproape de a marca. Doru Gucianu îşi biciuieşte în continuare elevii, dar pierde duelul cu nepotul său, Ionuţ (foto sus), căpitanul de echipă al dărăbănenilor. De cealaltă parte, Grumezescu parcă are mai mulţi plămâni, Ştefănică driblează tot, şi Şodrîngă îl întinde serios pe Pascariu.
Liliac, fără flacăra violet
Constantin Dumitraş îşi bate joc de o nouă ocazie mare a oaspeţilor, iar Robert Grumezescu se joacă şi el cu portarul oaspeţilor, iertându-l de un nou gol. Romeo Şodrîngă nu este la fel de îndurător şi pune vârful bocancului pentru un lob pe care scrie 5-1. Cei trei jucători de rezervă de la AS Bucecea sunt doborâţi de căldură, şi se consolează cu liliacul din spatele stadionului. Golul lui Grumezescu din minutul 84 duce partida la 6-1, set şi meci, şi accentuează durerea de cap a oaspeţilor. Banca de rezerve a echipei din Bucecea a rămas doar cu liliacul, pentru că flacăra violet s-a stins de mult în tabăra lor.
Click pe prima fotografie pentru a viziona Galeria foto a meciului
2:44 pm Duminica, 06 Mai, 2012
6 Comentarii la “CS DARABANI-AS BUCECEA 6-1 Parfum de trei puncte”
Editorial
Poza saptamanii
Câteva imagini mai strălucite de la prima ediție a Maratonul Nordului din Botoșani.
Sondaj
Darabaneanul lunii

Dărăbănenii se pot mândri cu încă un academician ”Gândul și sufletul meu se leagă…”
Clipul lunii
Calendar Ortodox
Carte de Oaspeti
Daca doriti sa va spuneti parerea despre acest site, despre continutul sau, sau despre un subiect care va preocupa, nu ezitati sa ne lasati un mesaj in cartea de oaspeti!
Toate drepturile rezervate | Orice reproducere partiala sau integrala a continutului acestui site(fotografii sau texte) se pedepseste conform legilor in vigoare
































Felicitari echipei! Fotbal de calitate, si comic momentul cand a inceput Neleapca sa-i ameteasca pe aia cu dribligurile:))) unul s-a lasat pagubas, radea toata tribuna de ei, pacat ca nu il mai baga mai des in teren!
"Grumezescu parcă are doi plămâni" da' grumzescu are doar unu' si a dat impresia ca are doi?
Bravo Robert! Esti foarte bun... felicitari
Prestatia lui Grumezescu din acest retur se vede.. joaca foarte bine si merita felicitari.. si succes in continuare.
Cum pot scot pozele de la meci?
Cei care se ocupa de site.Cand puneti poze,puneti-le in alt format,poate cineva vrea sa le descarce ,ca asa nu se pot descarca.:D