colinde
ATOR ureaza in avans tuturor darabanenilor Sarbatori binecuvantate!
Joi, 13 Decembrie, 2012
Marţi seară, cu o zi înainte de „fatidica” 12.12.2012, membrii ATOR Darabani s-au întâlnit pentru ultima dată în acest an la Biserica Sf. Împ. Constantin și Elena din localitate. „Am vorbit celor prezenți despre importanța praznicului Nașterii Domnului și a colindelor, îndemnându-i pe tineri să meargă cu colindul, deoarece acest obicei nu ține de vârstă. De la cel mic până la cel mare, de la tânăr la vârstnic, toți ar trebui să ne bucurăm și să ... continuare »
Câteva imagini mai strălucite de la prima ediție a Maratonul Nordului din Botoșani.

Dărăbănenii se pot mândri cu încă un academician ”Gândul și sufletul meu se leagă…”
Daca doriti sa va spuneti parerea despre acest site, despre continutul sau, sau despre un subiect care va preocupa, nu ezitati sa ne lasati un mesaj in cartea de oaspeti!




