Mercedes Cibro

D’ALE CL DARABANI Aleşii au votat consumul microbuzului Primăriei. „Raba mea de 40 de tone consumă 30% şi asta consumă 20%?”

Sambata, 31 Octombrie, 2015

Microbuzul transportă elevii din satele arondate oraşului Darabani, pe cei de la Clubul Copiilor, dar şi echipele de fotbal ale oraşului. Autoturismul evaluat la peste 3 miliarde de lei vechi a fost primit de la Ministerul Dezvoltării în luna aprilie a acestui an. „Din câte am înţeles eu, consumul este mai mare faţă de cel din cartea tehnică din motive constructive sau ştiu eu…şi de aceea s-a procedat la comisie de stabilire a consumului” a spus ing. Gheorghe ...  continuare »

Editorial
 În 17 iulie Darabaneni.ro a împlinit 14 ani cu bune şi cu rele. Orice drum are un început, dar şi un sfârşit. Dumnevoastră, cititorii, dar mai ales Dumnezeu ne va îndruma calea în continuare. Tânăr și entuziast fiind, ai puterea și nebunia necesară de a te î... continuare
Poza saptamanii

Câteva imagini mai strălucite de la prima ediție a Maratonul Nordului din Botoșani. 

Sondaj
Credeți că după alegerile de anul acesta, dărăbănenii vor trăi mai bine?

   
   
   
   

Clipul lunii
Vremea
Calendar Ortodox
Carte de Oaspeti

Daca doriti sa va spuneti parerea despre acest site, despre continutul sau, sau despre un subiect care va preocupa, nu ezitati sa ne lasati un mesaj in cartea de oaspeti!

Toate drepturile rezervate | Orice reproducere partiala sau integrala a continutului acestui site(fotografii sau texte) se pedepseste conform legilor in vigoare