Vremea
Calendar Ortodox
Carte de Oaspeti

Daca doriti sa va spuneti parerea despre acest site, despre continutul sau, sau despre un subiect care va preocupa, nu ezitati sa ne lasati un mesaj in cartea de oaspeti!

Editorial
În 17 iulie Darabaneni.ro a împlinit 11 ani cu bune şi cu rele. Orice drum are un început, dar şi un sfârşit. Dumnevoastră, cititorii, dar mai ales Dumnezeu ne va îndruma calea în continuare. Tânăr și entuziast fiind, ai p... Darabaneni.ro…Cui mai folosesc astăzi?
" href="social/6-ani-de-darabaneni-roa-cui-mai-folosesc-astazi/">continuare
Horoscop

ACS FLACĂRA ERBICENI-CSO VIITORUL DARABANI 4-1 Calificare cu emoții în Liga a 3-a FOTO&VIDEO

Echipa orașului Darabani se califică din nou, după cinci ani, în Liga a 3-a, chiar dacă a pierdut categoric, deplasarea de la Iași (scor 4-1) contra echipei ACS Flacăra Erbiceni.

Flacăra Erbiceni a început partida cu Constantin Anton, Adrian Ilie, Andrei Sărițanu, Armand Onică, Marius Mihalache, Bogdan Botezatu, Ionuț Gavril, Florin Bidan, Gabriel Iuriciuc, Marius Onofraș ©, Mădălin Crengăniș
Rezerve: Ioan Grigoraș, Rareș Pînzani, Andrei Ciurcă, Rareș Peptănaru, Adriano Gavril, Marius Dodon
iar CSO Viitorul Darabani cu  Andrei Brașoveanu, Robert Bosînceanu, Adrian Cososchi, Constantin Mitoșeriu, Alexandru Stancoschi, Raul Bosînceanu, Adrian Stîncă ©, Bogdan Melinte, Adrian Ghiorghiciuc, Iulian Dohotaru, Răzvan Cărăbuș
Rezerve: Răzvan Vorniceanu, Andrei Ilaș, Eusebiu Dochia, Iustin Tucaliuc, Robert Baltariu, Răzvan Halaicu

După aproximativ 10 minute de joc, Bogdan Botezatu execută lovitură liberă de  pe flancul stâng, dar Andrei Brașoveanu respinge în corner.  Alexandru Stancoschi dă replica lovind bara transversală, apoi Bogdan Melinte și Adrian Ghiorghiciuc încearcă să destabilizeze apărarea ieșeană.
Min. 28 deschidere de scor Florin Bidan, după un assist al lui Marius Onofraș;
Min. 37 înscrie și Mădălin Crengăniș, după ce Andrei Brașoveanu respinge în față șutul lui Onofraș;

Min. 40, penalti executat de Bogdan Botezatu, care duce meciul la scor de neprezentare. Cu două minute înainte de expirarea timpului regulamentar al primei reprize, gazdele rămân în inferioritate numerică după eliminarea lui Gabriel Iuriciuc, pentru cumul de cartonașe galbene.

În repriza a doua, Iustin Tucaliuc și Andrei Ilaș le iau locul în teren fraților Bosînceanu, dar tot gazdele sunt la conducerea jocului. Și totuși, Ghiorghiciuc îl întinde pe Anton, apoi pierde un tempo pentru a finaliza, iar oaspeții echilibrează balanța partidei. Dărăbănenii din tribune conduc încă din startul partidei: ”Darabani! Darabani!”. Dar pe teren, gazdele obțin o nouă lovitură de la 11 m în minutul 66, transformată de același Bogdan Botezatu.

În minutul 80, Constantin Mitoșeriu reduce din handicap, iar vuvuzelele dărăbănenilor domină fundalul sonor al stadionului. Echipa orașului Darabani, finanțată în prezent de către omul de afaceri Marian Grădinaru, se califică, din nou, după cinci ani, în Liga a 3-a. Jucătorii au sărbătorit la final împreună cu suporterii.

Click pe prima imagine pentru a viziona Galeria foto a meciului
Revenim cu reacțiile de după meci

Te-ar mai putea interesa si:  Flacara ErbiceniViitorul Darabani
8:09 pm Sambata, 25 Iunie, 2022

Postarea comentariilor presupune implicit crearea unui cont de facebook. Sunt interzise postarile multiple ale aceluiasi mesaj (spam) si orice forma de reclama in cadrul comentariilor. Nu sunt permise mesajele cu tenta antisociala, cu caracter xenofob sau rasist, mesajele obscene si injuriile. Va rugam nu deviati de la subiect, nu lansati atacuri la persoana autorului (autorilor) articolelor sau injurii la adresa cititorilor care comenteaza. Sunt interzise comentariile care incita la actiuni ilegale, precum si cele care contin amenintari sau violeaza intimitatea si viata privata a cuiva. Utilizatorul este singurul responsabil de continutul mesajelor si isi asuma consecintele in cazul unor actiuni in justitie. Administratorul acestui site isi rezerva dreptul de a radia comentariile care nu respecta regulile de mai sus si de a restrictiona accesul utilizatorului respectiv pe site. Publicatia Darabaneni.ro nu raspunde pentru opiniile postate in cadrul comentariilor, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.