Vremea
Calendar Ortodox
Carte de Oaspeti

Daca doriti sa va spuneti parerea despre acest site, despre continutul sau, sau despre un subiect care va preocupa, nu ezitati sa ne lasati un mesaj in cartea de oaspeti!


Editorial
În 17 iulie Darabaneni.ro a împlinit 11 ani cu bune şi cu rele. Orice drum are un început, dar şi un sfârşit. Dumnevoastră, cititorii, dar mai ales Dumnezeu ne va îndruma calea în continuare. Tânăr și entuziast fiind, ai p... Darabaneni.ro…Cui mai folosesc astăzi?
" href="social/6-ani-de-darabaneni-roa-cui-mai-folosesc-astazi/">continuare
Horoscop
 

Dumitru Dănilă

AS 2000 BUCECEA-SPORTING DARABANI 1-0 Sărbătoare stricată GALERIE FOTO

Duminica, 10 Octombrie, 2021

Dărăbănenii au început foarte determinați partida, și în min 5 Răzvan Halaicu are prima ocazie de a deschide scorul, după un triunghi de pase cu Alex Stancoschi și Adrian Gheorghiciuc. Cinci minute mai târziu, Răzvan Cărăbuș este busculat în careu de goalkeeperul Adrian Duță, dar centralul Dorin Băltuță nu indică punctul cu var, spre stupefacția dărăbănenilor. Dar oaspeții nu au pierdut din cauza arbitrajului, care l-a enervat la culme și pe antrenorul ...  continuare »

Fara comentarii »

Orașul Darabani are un nou viceprimar GALERIE FOTO & VIDEO

Vineri, 30 Octombrie, 2020

Președinte de ședință pentru lunile octombrie, noiembrie și decembrie a fost ales Constantin Acsinte, în timp ce Magda Imbir l-a înlocuit pe secretarul general al orașului, Paulică Zahariea. De asemenea, au fost stabiliți membrii Comisiilor de specialitate din cadrul Consiliului Local. Gheorghe Bejinariu l-a propus pentru funcția de viceprimar pe colegul său de partid, Dumitru Dănilă, în timp ce social-democratul Silviu Barbacariu l-a propus pe Vasile Floria. Dan ...  continuare »

Fara comentarii »

Visul Sănătatea spulberat, rămânem ”independenți” și cu…o nouă echipă de fotbal a orașului GALERIE FOTO

Vineri, 16 August, 2019

ACS Sporting Darabani va debuta în 1 septembrie pe teren propriu cu Nord Star Pomârla, în aceeași zi în care Independentul va da piept cu Flacăra Flămânzi. Așadar vom avea parte de un cuplaj pe Stadionul Orășenesc, și poate mai mulți spectatori decât la…Sănătatea-Oțelul Galați. Dumitru Dănilă nu a putut fi contactat telefonic pentru a ne oferi mai multe informații despre Sporting, dar trebuie să-i mulțumim pentru că datorită lui am putut visa frumos în ...  continuare »

Fara comentarii »

Înfrângere drastică a Sănătății în primul meci cu Colban pe banca tehnică VIDEO Nou investitor învăluit în mister?

Sambata, 17 Martie, 2018

Aerostar ne-a dat scor (8-0, sursă foto sus pagina de facebook a clubului băcăuan), dar asta nu este o surpriză în condițiile în care echipa de fotbal din Darabani funcționa în ultima perioadă la limita de avarie, așa cum recunoștea președintele Sănătății, Dumitru Dănilă, care a încercat salvarea echipei prin aducerea la Darabani a unui nou investitor, patronul companiei Victor Construct. La începutul săptămânii omul de afaceri dărăbănean, Dumitru ...  continuare »

Fara comentarii »

Echipa Sănătatea Darabani, premiată în cadrul ședinței festive de Consiliu Local FOTO&VIDEO

Joi, 28 Decembrie, 2017

”În această lună ar trebui să fim mai buni, recunoscători față de cei care, în primul rând, duc numele orașului nostru mai departe. Vreau să mulțumesc cu această ocazie echipei noastre de fotbal, ACS Sănătatea Darabani, care, în premieră istorică, am putea spune, s-a calificat în Liga a 3-a națională. E o performanță istorică și ar trebui să-i aplaudăm” a spus viceprimarul orașului, Alin Gîrbaci. Și într-adevăr, în aplauzele aleșilor locali, ...  continuare »

Fara comentarii »

ACS Sănătatea a terminat turul campionatului pe locul XI ”Este ok…Habar nu am avut cu ce se mănâncă”

Duminica, 03 Decembrie, 2017

”Per ansamblu este ok, cu toate că am pierdut cel puțin 4 puncte aiurea. A fost foarte greu. Habar nu am avut cu ce se mănâncă. Nici nu am avut de la cine să învățăm. Acum am acumulat ceva experiență” a declarat pentru Darabaneni.ro, Dumitru Dănilă, care contrazice în totalitate ”gurile rele” care spun că s-ar trage obloanele la Sănătatea. ”Este exclus acest lucru, după ce ne-am chinuit atât” a precizat președintele asociației sportive. ...  continuare »

Fara comentarii »

Stadionul Orășenesc, omologat pentru Liga a 3-a. VEZI condițiile impuse de FRF FOTO

Miercuri, 26 Iulie, 2017

Duras a fost mulțumit de condițiile pe care le-a găsit la Stadionul Orășenesc din Darabani, despre care a spus că ar fi chiar și peste unele echipe din eșalonul secund. În schimb dărăbănenii au termen până în 22 august de a amenaja un sector separat pentru suporterii oaspeți care vor sosi la Darabani, iar aceștia trebuie să intre pe stadion pe o cale de acces separată de restul spectatorilor, cel mai probabil aceasta urmând să fie pe lângă vechile vestiare ...  continuare »

Fara comentarii »

Grumezescu revine la Sănătatea. Suspansul continuă pe banca tehnică

Miercuri, 19 Iulie, 2017

Robert Grumezescu a jucat anul trecut un meci oficial pentru CS Sănătatea Darabani și chiar a marcat un gol împotriva Europei Hilișeu, dar ulterior a plecat în Liga a II-a la ACS Berceni pentru care a marcat două goluri, apoi la Foresta Suceava, ambele echipe dând chix pe a doua scenă a fotbalului românesc. La fel ca SC Bacău la care a jucat Grumezescu, ca să nu mai vorbim de Unirea Urziceni, care este deja istorie. Cert este că Grumezescu a fost până acum un ...  continuare »

Fara comentarii »

EPOPEEA fotbalului dărăbănean s-a scris la Oneşti GALERIE FOTO&VIDEO

Duminica, 25 Iunie, 2017

Visul microbiştilor dărăbăneni a devenit realitate, la Oneşti. ACS Sănătatea Darabani s-a calificat eroic în Liga a 3-a, iar preşedintele echipei, Dumitru Dănilă, a spus că cel mai nordic oraş al României ar trebui să stea 5-6 ani pe a treia scenă a fotbalului românesc…apoi în Liga a 2-a? Un vis din care nu am vrea să ne mai trezim. Dar trebuie, pentru că acum avem nevoie de un buget mai mare, modernizarea bazei sportive şi transferuri la echipă. ...  continuare »

Fara comentarii »

BARAJ LIGA a 3-a ZIUA Z a fotbalului dărăbănean LUPTAȚI!

Sambata, 24 Iunie, 2017

Dărăbănenii au ajuns vineri seară la Onești și s-au cazat la Hotelul Parc. ”Toată lumea este ok, sunt mulțumit că am fost feriți de accidentări, jucătorii au moralul ridicat, suntem pregătiți pentru a promova în  Liga a 3-a!” a declarat pentru Darabaneni.ro, Dumitru Dănilă, președintele ACS Sănătatea Darabani. ”Am în această echipă câțiva jucători care mi-au fost elevi și îmi doresc ca elevii să-și depășească profesorul” ne-a ...  continuare »

Fara comentarii »

Autocare puse la dispoziţia suporterilor dărăbăneni pentru deplasarea la Oneşti

Marti, 20 Iunie, 2017

Primul autocar de 56 de persoane este asigurat de consilierul local Dan Tîrniceru-Ifrim, care a comandat şi 40 de eşarfe (foto jos) pentru suporterii dărăbăneni. Înscrierile se fac la Constantin Chirilă (tel. 0745664926). Fiecare dărăbănean care doreşte să facă deplasarea gratuit la Oneşti trebuie să se înscrie cu o copie după cartea de identitate. „80-100 de persoane m-au anunţat până acum că doresc să meargă cu noi la Oneşti, dar aproximativ 40 au ...  continuare »

Fara comentarii »

UNA CALDĂ, ALTA RECE „Cu cutia milei nu mai putem continua” VEZI cine a spus asta

Luni, 19 Iunie, 2017

Fără doar și poate, sportul dărăbănean, în speță fotbalul, trece prin cea mai fastă perioadă de după Revoluție. Echipa de liga a IV-a este aproape de calificarea în Liga a III-a, iar cea de futsal a jucat pentru a doua oară consecutiv la Turneul final al Campionatului național de tineret U’ 19, performanțe posibile după ce frâiele fotbalului dărăbănean au fost preluate de omul de afaceri Dumitru Dănilă. Cu toate acestea, antrenorii de la futsal nu mai ...  continuare »

Fara comentarii »

LUPTĂM ȘI CĂȘTIGĂM! După 35 de ani… ”Împreună scriem istorie”

Sambata, 27 Mai, 2017

Conducătorii celor două asociații sportive sunt optimiști și și-au fixat același obiectiv: câștigarea campionatului și promovarea în Liga a III-a: ”Nu ar trebui să ne temem decât de noi. Echipa e bună, e pregătită, jucătorii sunt motivați. Eu mă aștept să câștigăm campionatul, depinde și de ziua pe care o prind băieții” a declarat pentru Darabaneni.ro, Dumitru Dănilă, președintele ACS Sănătatea Darabani, care va dubla primele fotbaliștilor ...  continuare »

Fara comentarii »

SĂNĂTATEA a marcat o căruţă de goluri în partida de futsal cu CEAHLĂUL GALERIE FOTO & VIDEO

Miercuri, 19 Aprilie, 2017

Dărăbănenii au marcat pe bandă rulantă, un gol mai frumos ca altul. Cristian Cimpoeşu cu o „triplă” şi Ionuţ Lupu au stabilit scorul primului mitan. Sebi Gucianu a deschis robinetul de goluri în a doua repriză, şi tot el a stabilit scorul final cu o „dublă”, Cristian Cimpoeşu cu încă două goluri, Cristian Căpraru şi Bogdan Dumitraşcu semnând celelalte goluri. „Puteam da 15, şi tot nu ar fi fost prea multe. Este adevărat că meciul nu a avut miză ...  continuare »

Fara comentarii »

Tineri dărăbăneni convocaţi la naţionala de futsal!

Sambata, 04 Februarie, 2017

„Îl cunosc de mult pe Cojocaru, a fost cu mine şi la Suceava, este un jucător muncitor, foarte conştiincios. Fernando face unele meciuri extraordinare, iar altele în care te trânteşte, dar este un copil, până la urmă” a declarat pentru Darabaneni.ro, Dumitru Dănilă, preşedintele clubului, care mai precizează că îi va conduce la lotul naţional şi pe ceilalţi 3 tineri jucători convocaţi la naţională din Moldova, câte unul din Vicov, Vaslui şi Piatra ...  continuare »

Fara comentarii »

Pagina 1  2   3   4 
Poza saptamanii

Copii adorabili, momente emoționante la Teioasa Trail.

Sondaj
Credeți că după alegerile de anul acesta, dărăbănenii vor trăi mai bine?

   
   
   
   

Slideshow
Stiri nationale si internationale
Clipul saptamanii
Toate drepturile rezervate | Orice reproducere partiala sau integrala a continutului acestui site(fotografii sau texte) se pedepseste conform legilor in vigoare