Vremea
Calendar Ortodox
Carte de Oaspeti

Daca doriti sa va spuneti parerea despre acest site, despre continutul sau, sau despre un subiect care va preocupa, nu ezitati sa ne lasati un mesaj in cartea de oaspeti!

Editorial
În 17 iulie Darabaneni.ro a împlinit 11 ani cu bune şi cu rele. Orice drum are un început, dar şi un sfârşit. Dumnevoastră, cititorii, dar mai ales Dumnezeu ne va îndruma calea în continuare. Tânăr și entuziast fiind, ai p... Darabaneni.ro…Cui mai folosesc astăzi?
" href="social/6-ani-de-darabaneni-roa-cui-mai-folosesc-astazi/">continuare
Horoscop

ZONA Botosani, teren „minat” pentru darabaneni GALERIE FOTO

CS Darabani a pierdut lamentabil în faţa codaşei FC Zona Botoşani, gazdele impunându-se meritat, cu 4-2. Delegatul dărăbănean Mihai Plugaru a cerut la pauză confruntarea jucătorului cu numărul 14 de la Zona. Centralul Ionel Tănasă a refuzat să arate reporterului Darabaneni.ro, la finalul partidei, foaia de joc a gazdelor.

Dărăbănenii au fost de nerecunoscut în meciul de la Botoşani cu FC Zona şi gazdele au deschis scorul după numai două minute de joc prin Bogdan Aelenei, care îl execută pe Alin Andruş de la aproximativ 18 metri. Acelaşi Aelenei dublează avantajul echipei FC Zona zece minute mai târziu, când trimite balonul în colţul lung al porţii dărăbănenilor. Oaspeţii reuşesc, totuşi, să reducă din handicap în fatidicul minut 13, când Istina finalizează după un assist al lui Vatavu. În minutul 36, Cosmin Roşu ridică tribuna în picioare când execută impecabil o lovitură liberă de la 30 de metri, iar mingea ajunge în „păianjenul” porţii goalkeeperului Andruş, care nici nu a realizat ce l-a „lovit”. Delegatul oaspeţilor, Mihai Plugaru, a cerut la pauza partidei confruntarea jucătorului cu numărul 14 (foto jos) de la FC Zona Botoşani. „Fotbalistul acela mare arăta cam de 40 de ani, iar pe foaia de joc şi în legitimaţie apărea că este născut în ’91. Când i-am solicitat buletinul, ei au început să râdă. S-a prins şi observatorul Brânză. Ce contestaţie să mai fac? Este ruşinos că nu am putut învinge o echipă mult mai slab cotată ca noi” a spus Plugaru.

Vasile Floria: „A fost miştocăreală”

Câţiva suporteri ai gazdelor îi împroaşcă cu o ploaie de invective pe dărăbăneni, delegatul Mihai Plugaru devenind una dintre ţintele „băieţilor de la oraş”. În minutul 60, este rândul botoşănenilor să devină „popice” în faţa lui Mihai Vatavu, care finalizează în colţul lung al porţii lui Sorin Cărpuş. Acelaşi Vatavu mai trimite o centrare bună în careul gazdelor, dar Dumitru Grosu nu reuşeşte să restabilească egalitatea. Vasile Floria, preşedintele CS Darabani, este un pachet de nervi. Cu un sfert de oră înainte de finalul meciului, gazdele contraatacă şi Mirel Aostăcioaie ţinteşte colţul lung al porţii lui Andruş, care rămâne din nou fără reacţie. Ionuţ Guceanu execută defectuos o lovitură liberă, fiind ironizat de suporterii gazdelor: „Două poze şi rămâi la Darabani” a spus unul dintre tifosi.

Cu zece minute înainte de final, gazdele reuşesc un nou contraatac, Andruş este depăşit, dar face un henţ intenţionat la limita careului de 16 metri. Portarul scapă doar cu cartonaş galben, iar „nebunia” sa îi salvează pe dărăbăneni de la dezastru. În ultimele minute ale partidei, botoşănenii trag foarte mult de timp. Arbitrii nu au nici o reacţie. Baloanele revin foarte greu la teren, iar pe fotbaliştii gazdelor încep să-i strângă jambierele tot mai des. Grosu mai trimite o minge telefonată direct în braţele portarului Cărpuş, iar Tănasă a fluierat finalul partidei, refuzând apoi să arate foaia de joc a gazdelor reporterului Darabaneni.ro. „A fost miştocăreală. Este ultima dată când mai accept brigadă de Botoşani într-un meci cu o echipă din Botoşani” a spus Vasile Floria, preşedintele CS Darabani.

PS: Jucătorul cu numărul 14 de la FC Zona Botoşani, Mihai Aşchioapei, chiar este născut în 1991. El va împlini 21 de ani pe 8 octombrie. Aşchioapei a mai jucat pentru Venus Coţuşca, Speranţa Dumbrăviţa şi AS Roma.

Click pe prima fotografie pentru a viziona Galeria foto a meciului

6:01 pm , 23 Septembrie, 2012

7 Comentarii la “ZONA Botosani, teren „minat” pentru darabaneni GALERIE FOTO”

1. dd spune:

rusine, d-l florea ar trebui sa-ti fie tie rusine ca te bagi la echipa. ai dezbinat baietii ,ca le dai cate 10 ,20,30 de lei de meci,la ghete cumparate de ei le ceri facturi si pe aia din dorohoi ii platesti k 100 lei de meci ar trebui sa-ti fie rusine ca papi din banul nostru ,al darabanenilor cate 2000 lei pe luna ca si consilier personal al tovarasului primar arosoaie te laudai inainte de alegeri ca faci terenul intre blokuri,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,nimic pana in prezent rusine ca distrugi echipa aia in loc sa construiesti

2. pt. dd spune:

prima infrangere,primul repros.nu va pricepeti la fptbal,dar aruncati cuvinte jignitoare.e normal sa ceara facturi,pt.decont,iar jucatorii veniti din dorihoi,mai putin carausu,isi merita banii,sunt cei mai buni(asta s-a vazut de cand au venit la echipa).iar banii care-i castiga sunt aceiasi cu care ii castiga si restul titularilor.si nu mai amestecati politica cu fotbalul,sunt doua activitati paralele.

3. dd spune:

titularii care-s?cat ia baba,clipa,grosu,piciu,palimariu,moga,bujor,leta?intre 10 si 50 lei karausu i-a 50 si vatavu si iustina 100 tot ce-i prin darabani e politic a venit florea la echipa si gata trage la promovare.sa fie corect cu echipa,asta vreau kand juka la echipa si veneau ghete,luau tot aia care aveau si fara facturi acu cumpara jukatorii si le cere factura,cazul lui leta din bugetul pentru sport n-au cumparat macar o minge si un rand de echipament,nimik au carat nisip la teren de parca ar fi lia manoliu. atata lauda pe aia de la dorohoi inkat fara ei nici n-am avea echipa ii fugareste pe aia pe la paltinis,de ce?fiindca akolo le da si 100 lei de meci,la darabani nu 10,20,30 lei rusineeeeeeeeeeeeeeee

4. Suporter spune:

Dacă esti asa supărat de ce nu pleci la Paltiniş să joci. Nu vezi că sare mingea din tine ca din colţul mesei. Ridica-te şi tu la nivelul lui Iustina şi Vatafu şi vei primi bani mai mulţi, lasă băutura că erai mort duminică dimineaţă. Părerea mea.

5. PT SUPORTER:NICI TU NU ARATAI MAI BINE spune:

Aici nu e vb de un singur jucator,care vine obosit duminica la meciuri,sunt mai multi.De ce vin asa,de ce nu au respect si bun simt pentru echipa?Pentru ce ar avea?Daca ar fi tratati cu respect,eu cred ca si ei jucatorii,ar trata meciurile cu mai multa seriozitate si respect.Pentru 10-20 lei nu le poti cere jucatorilor sa nu se distreze sambata seara.Sunt tineri,e normal sa mai servesti o berica.Din totdeauna a fost asa.Si nu-i mai laudati atata pe jucatorii de la dorohoi,k o fac pentru bani,nu degeaba.O sa vad eu cu cine o sa jucati cand o sa plece unii pe la facultate,altii prin tari straine,tot problema banilor o sa se puna. ;)

6. dorutu spune:

in darabaniul ala toti sunteti niste curve pt ca nu va dati nici unul numele. discutii fara rost si asa fotbal nu prea stiti multi dar toti comentati

7. darabanean spune:

s-a trezit blatistul darabaniului sa ne acuze ca nu stim fotbal!!singura curva din oras esti tu(norocul nostru ca nu mai esti prin zona,dar si al tau),iar faptul ca ne spunem parerile obiectiv si fara jigniri nu ar trebui sa te deranjeze,deoarece nu esti vizat nici bagat in seama.dar,ca de obicei,te bagi singur in seama.stai acolo si nu ne mai plictisi,deoarece parerile tale nu intereseaza pe nimeni,toti stim ce jigodie ai fost in calitate de jucator al echipei orasului(jucator,deoarece fotbalist nu vei ajunge niciodata).

8. Postarea comentariilor presupune implicit crearea unui cont de facebook. Sunt interzise postarile multiple ale aceluiasi mesaj (spam) si orice forma de reclama in cadrul comentariilor. Nu sunt permise mesajele cu tenta antisociala, cu caracter xenofob sau rasist, mesajele obscene si injuriile. Va rugam nu deviati de la subiect, nu lansati atacuri la persoana autorului (autorilor) articolelor sau injurii la adresa cititorilor care comenteaza. Sunt interzise comentariile care incita la actiuni ilegale, precum si cele care contin amenintari sau violeaza intimitatea si viata privata a cuiva. Utilizatorul este singurul responsabil de continutul mesajelor si isi asuma consecintele in cazul unor actiuni in justitie. Administratorul acestui site isi rezerva dreptul de a radia comentariile care nu respecta regulile de mai sus si de a restrictiona accesul utilizatorului respectiv pe site. Publicatia Darabaneni.ro nu raspunde pentru opiniile postate in cadrul comentariilor, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.

Adauga un comentariu

Poza saptamanii

Viitorul Darabani a câștigat Cupa României din regiunea Nord-Est, dar marele învingător este delegatul echipei, Costel Nechifor, care, surprinzător, și-a făcut apariția la meci, direct de la București. Acesta a stat pe banca dărăbănenilor o bună parte din prima repriză a meciului