Vremea
Calendar Ortodox
Carte de Oaspeti

Daca doriti sa va spuneti parerea despre acest site, despre continutul sau, sau despre un subiect care va preocupa, nu ezitati sa ne lasati un mesaj in cartea de oaspeti!

Editorial
În 17 iulie Darabaneni.ro a împlinit 9 ani cu bune şi cu rele. Orice drum are un început, dar şi un sfârşit. Dumnevoastră, cititorii, dar mai ales Dumnezeu ne va îndruma calea în continuare. Tânăr și entuziast fiind, ai putere... Darabaneni.ro…Cui mai folosesc astăzi?
" href="social/6-ani-de-darabaneni-roa-cui-mai-folosesc-astazi/">continuare
Horoscop

Microbuzul din Botosani a calcat Darabaniul si in Cupa GALERIE FOTO

Echipa viceprimarului botoşănean Florin Ghiorghiţă a depăşit cu 3-1 CS Darabani în faza judeţeană a „sferturilor” Cupei României, după două penaltiuri uşor acordate de centralul Dumitru Brânză Jr., angajatul clubului FC Botoşani.

Dărăbănenii au început în trombă partida, şi după doar două minute de joc, Robert Grumezescu ia o minge de la mijlocul terenului şi o duce până în plasa porţii lui Daniel Lăzăruc, şi se părea că dărăbănenii vor realiza surpriza Cupei României în faţa campioanei judeţului. Botoşănenii au echilibrat repede balanţa partidei, Andrieş, Burduja şi Dumitraş pun presiune pe careul dărăbănean, şi inevitabilul se produce în minutul 24, când Cosmin Ştefănucî îl deposedează de balon pe Ovidiu Dumitraş, iar centralul Brânză acordă uşor penalti. Dărăbănenii protestează, iar Mihai Andrieş egalează scorul pe tabelă, şi cu ajutorul barei. Cărăuşu înalţă un zmeu spre poarta lui Lăzăruc, iar Dumitraş încearcă şi el un lob care nu prinde cadrul porţii lui Alin Andruş. În minutul 37, la un carambol în careul dărăbănean, George Husac deviază balonul în plasa porţii dărăbănenilor, şi botoşănenii trec în avantaj. Galeria Microbuzului nu-l neglijează pe arbitrul Cristian Noroc, spectator la meci, pe care îl cheamă la salut, gratulându-l cu: „Cristi Noroc, prietenul tuturor”.

Distanţă mare de la echipament, la ce joacă ei

Al doilea mitan debutează cu şutul lui Gabriel Cărăuşu, fără emoţii pentru Lăzăruc, iar apoi Alexandru Burduja scapă singur spre poarta dărăbănenilor, dar se împiedică, şi şutează mult peste. Andrieş execută o lovitură de colţ, Cazacu reia puternic, dar Husac respinge mingea de pe linia porţii dărăbănenilor, în loc să o introducă în plasă. În minutul 76, Alexandru Burduja cade teatral în careu după un duel cu Ovidiu Ştefănucă, iar arbitrul Brânză este impresionat, şi indică punctul cu var. Mihai Andrieş transformă lovitura de pedeapsă, realizând „dubla”. După câteva minute de campanie electorală în favoarea Mişcării pentru Botoşani, galeria Microbuzului scandează: „Cine joacă pe imaş, Darabani?” . Exact în acel moment, Robert Grumezescu este aproape de a reduce din handicap, dar meciul se încheie în favoarea botoşănenilor, care valoric sunt peste jucătorii echipei CS Darabani. La meci a asistat şi preşedintele AJF, Mihai Calistru, care a urmărit prima repriză a meciului alături de prof. de sport din Darabani, Chirica Puşcaşu, şi dărăbăneanul Doru Gucianu, tehnicianul echipei din Bucecea. „Distanţă mare de la echipament, la ce joacă ei” a diagnosticat prof. Puşcaşu evoluţia celor 22 de jucători din teren.

Click pe prima fotografie pentru a viziona Galeria foto

9:52 pm , 27 Mai, 2012

2 Comentarii la “Microbuzul din Botosani a calcat Darabaniul si in Cupa GALERIE FOTO”

1. ultras microb bt spune:

IATA SI CEI 3 CRAI CARE STAU LIPITI IN ACEASTA FOTO SI CARE AU DECIS REJUCAREA PARTIDEI--LIPSESTE UN MILITIAN DINTR-O COMUNA--SA NU UITATI SA-L DECLARATI CETATEAN DE ONOARE PE REPREZENTANTUL FRF LA BOTOSANI SI ASTA CIT MAI REPEDE CU OCAZIA ZILEI ORASULUI DARABANI

2. ultras microb bt spune:

in ciuda deciziei celor 3 crai de la rasarit din foto lipsa fiind militianul de serviciu care a semnat hirtia de neglijenta a darabaniului pt reprogramare acum isi da cu parerea si asupra echipeio adverse dar ei nu sunt in stare sa-si incropeasca o echipa in asa zisul oras darabani---NU VA MAI UITATI SI COMENTATI JOCUL ALTORA CA SI ASA SUNTETI O RUSINE PE CARE MISTER CALISTRU O TINE IN BRATE

3. Postarea comentariilor presupune implicit crearea unui cont de facebook. Sunt interzise postarile multiple ale aceluiasi mesaj (spam) si orice forma de reclama in cadrul comentariilor. Nu sunt permise mesajele cu tenta antisociala, cu caracter xenofob sau rasist, mesajele obscene si injuriile. Va rugam nu deviati de la subiect, nu lansati atacuri la persoana autorului (autorilor) articolelor sau injurii la adresa cititorilor care comenteaza. Sunt interzise comentariile care incita la actiuni ilegale, precum si cele care contin amenintari sau violeaza intimitatea si viata privata a cuiva. Utilizatorul este singurul responsabil de continutul mesajelor si isi asuma consecintele in cazul unor actiuni in justitie. Administratorul acestui site isi rezerva dreptul de a radia comentariile care nu respecta regulile de mai sus si de a restrictiona accesul utilizatorului respectiv pe site. Publicatia Darabaneni.ro nu raspunde pentru opiniile postate in cadrul comentariilor, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.