Mireal Dascalu

Carla Dascălu, locul I la Concursul internaţional de interpretare muzicală „Emanuel Elenescu”

Duminica, 30 Noiembrie, 2014

Carla Dascălu a urcat vineri pe scena Sălii „Sergiu Celibidache” din cadrul Facultăţii de Muzică, interpretând partea întâi a Concertului în sol major de Antonio Vivaldi şi Fantezia nr. IV op. 86 a compozitorului francez Charles Dancla. Interpretarea la vioară a micuţei dărăbănence a impresionat juriul concursului, care i-a acordat, în final, locul I. La acest regal muzical au participat peste 300 de concurenţi din România şi Republica Moldova. ...  continuare »

Editorial
 În 17 iulie Darabaneni.ro a împlinit 14 ani cu bune şi cu rele. Orice drum are un început, dar şi un sfârşit. Dumnevoastră, cititorii, dar mai ales Dumnezeu ne va îndruma calea în continuare. Tânăr și entuziast fiind, ai puterea și nebunia necesară de a te î... continuare
Poza saptamanii

Sărbători Pascale luminate!

Sondaj
Credeți că după alegerile de anul acesta, dărăbănenii vor trăi mai bine?

   
   
   
   

Clipul lunii
Vremea
Calendar Ortodox
Carte de Oaspeti

Daca doriti sa va spuneti parerea despre acest site, despre continutul sau, sau despre un subiect care va preocupa, nu ezitati sa ne lasati un mesaj in cartea de oaspeti!

Toate drepturile rezervate | Orice reproducere partiala sau integrala a continutului acestui site(fotografii sau texte) se pedepseste conform legilor in vigoare